Usuwanie trądziku – Białe Maki Kosmetologia
Usuwanie trądziku Bydgoszcz

Pozbądź się trądziku

Usuwanie trądziku

Dowiedz się więcej

Efekty po zabiegu usuwania trądziku

Jak to działa?

IPL świetnie sobie radzi zarówno z trądzikiem pospolitym, jak i trądzikiem różowatym. Zabiegi wykonywane są w seriach. Ilość zabiegów zależy od kondycji skóry.

 

Trądzik pospolity charakteryzuje się rozszerzonymi porami, zwiększoną produkcją sebum, zapalnymi zmianami trądzikowymi, zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi. Gdy mowa o trądziku pospolitym, w tym wypadku wykorzystuje się bakteriobójcze i przeciwzapalne działanie lasera. W wyniku jego pracy zostają unicestwione bakterie, które odpowiadają za rozwój trądziku. Skóra poddana jest odkażeniu, a stany zapalne redukują się, wobec czego zmiany trądzikowe ulegają zmniejszeniu i wyleczeniu.

Niektóre osoby, szczególnie po 30 roku życia, zostaje dotkniętych innym rodzajem trądziku. Trądzik różowaty, o którym mowa, ma nieco inne podłoże niż trądzik pospolity. Charakterystyczne są zaczerwienienia, będące efektem rozszerzonych naczynek, występuje też przetłuszczanie się cery. Mogą pojawić się wypryski. Laser wykorzystywany w leczeniu trądziku różowatego działa na jego przyczynę – zamyka i obkurcza naczynka krwionośne, w ten sposób redukując zaczerwienienie twarzy. Działaniu zostają poddane jedynie rozszerzone naczynka, nie podrażniając przy tym zdrowej tkanki. Podobnie jak w przypadku trądziku pospolitego, laser również niszczy bakterie odpowiedzialne za rozwój stanów zapalnych.

Często zadawane pytania

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • choroby nowotworowe i okres do 5 lat po zakończeniu leczenia

Terapia trądziku pospolitego czy różowatego na jednym zabegu się nie konczy.  Zazwyczaj jest to szere zabiegów, czasami nawet 10. 

Po zabiegu należy  stosować systematycznie pielęgnację domową, która obejmuje krem, tonik, peeling. Należy chronić skórę filtrami przeciwsłonecznymi.

Zobacz efekty

W gabinecie Białe Maki stawiamy na maksymalną skuteczność i pełne bezpieczeństwo. Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi, wysoko wykwalifikowanymi kosmetolożkami oraz na najwyższej jakości, certyfikowanych urządzeniach. Epilacja laserowa ciała i twarzy jest przeprowadzana z zachowaniem najwyższych standardów, w komfortowych i sprzyjających warunkach.

Przed zabiegiem Po zabiegu

Opinie

5/5
Czekamy na wasze opinie! 🙂
Twoja opinia
5/5
Czekamy na wasze opinie! 🙂
Twoja opinia
Scroll to Top